Click Here To Visit SIP Broker  

Go Back   Voxalot / SIP Broker Support Forums > Voxalot Forums > Polski Support Voxalot

Polski Support Voxalot Pomoc, porady i opinie o Voxalot w jezyku polskim.

 
 
Reply
Thread Tools Display Modes
Unread 02-17-2011, 12:56 AM   #1
agaxxx
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
agaxxx is on a distinguished road
Default Jak przkierowac rozmow na telefon IP

Mam nastepujacy problem, w australi mam aktulanie podlaczone Targa 450 aka Gigaset C450IP. Owy telefon pozwala no zefiniowanie tylko jednego providera SIP. Aktualnie jest to Nonoh.net/Betamax ktory jest uzywana do rozmow wychodzacych.

Moj problem polega na tym, w jaki sposob mozna na owym telefonie odbierac zormowy z innych nummerow np. Polskich, Niemieckich lub Australiskich od providerow SIP.
W jaki sposob mozna ustawic przekierowanie rozmow od providera hopin.pl i sipgade.de tak zeby owy telefon dzwonil.
Czy jest to tylko mozliwe z platna usluga od voxalot Premium, czy mozna to tez jakos ustawic za pomoca pbexs.org.
Czy da sie to tez ustawic pozostawiajac ustawienie nonoh.net w IP telefonie, czy musza tam byc ustawienia od voxalot?

Oile to mozliwe prosze o jakas instukcje ustawienia.

Dzieki z gory
Mihi
agaxxx is offline   Reply With Quote
Unread 02-23-2011, 06:03 PM   #2
jozef
Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 46
Thanks: 30
Thanked 12 Times in 11 Posts
jozef is on a distinguished road
Default

Dla twoich przekierowań wystarczy konto Free Account w PBXes.org .

1. Dodajesz twojego operatora/Trunk np. Sipgate.de, register ustawiasz na Yes
2. Inbound Routing/Odbieranie: dodajesz Incoming Route/Regułę odbierania, wybierasz kierunek/Destination SIP URI: username@sip.nonoh.net .

Jeśli rozmowy przychodzące do różnych operatorów mają być kierowane na to samo SIP URI pozostaw pole trunk puste.

Sprawdziłem dziś połączenia/przekierowania z Actio do Nonoh i Poivy, działają poprawnie.


Pozdrawiam,
Józef

Last edited by jozef; 02-23-2011 at 06:05 PM.
jozef is offline   Reply With Quote
Unread 02-24-2011, 01:47 PM   #3
agaxxx
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
agaxxx is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by jozef View Post
Dla twoich przekierowań wystarczy konto Free Account w PBXes.org .

1. Dodajesz twojego operatora/Trunk np. Sipgate.de, register ustawiasz na Yes
2. Inbound Routing/Odbieranie: dodajesz Incoming Route/Regułę odbierania, wybierasz kierunek/Destination SIP URI: username@sip.nonoh.net .

Jeśli rozmowy przychodzące do różnych operatorów mają być kierowane na to samo SIP URI pozostaw pole trunk puste.
Dziekuje bradzo, dokladnie o to mi chodzilo, a juz stracilem nadzieje!
Zauwazylem tylko ze jezeli uzywam 2 rozne trunks to w inbount routing lepiej niezostawiac pola trunk pustego tylko przypisac je do konkretnego trunk, przyczym musi one byc dokladnie co do znaku identycznie paisane. W innym przypadku kiedy mam kilka SIP providerow telefon nie zawsze dzonil, pomimo ze mialem wolny sygnal.

Milym i niespodziewanym efektem jest to ze dzwonie teras na lokalny(SIP) nr w europie i przekierowuje go na SIP URI....@sip.nonoh.net do Australi przez pbex.org i uzywajac routingu w Tokyo (Ustawiamy to w pbex.org w Personal data / Timezone) opuznienia podczas rozmowy praktycznie niema!

Dotej pory dzwonilem przez Voipdiscount.com/Betamax na nr stacjonarny do Australi i opuznienia byly znaczne okolo 1sek. Trzeba bylo czekac az osoba skonczy muwic i trzeba bylo odczekac czy napewno skonczyl bo inaczej co chwile wchodzilo sobie w slowo. A teras tego efektu niema! To komfort i efekt ktorego nie jeden user juz nie pamieta! Teras dzwonie ze stacjonarnego na SIP/Betamax czyli poprostu odwrotnie.

Podsumowujac, w ten sposob kazdy kto ma uzadzenie SIP z mozliwosci konfiguracji tylko jednego providera SIP moze tm uzadzenia przypisac dowolna ilosc nr telefonicznych! Ma to tez znaczenie w przypadku urzadzen z mozliwosca konfiguracji kilku providerow sip, kiedy mam juz wszystkie wykozystane a chcemy dodac jeszcze dodatkowe nr telefoniczne. Oprucz tego pebxs.com pozwala na definiowanie czasow w ktorych dany nr telefoniczny jest osiagalny a kiedy nie, lub w ktorych wlanczy automatcznie przekierowanie! Dlamnie osobiscie jedyna bariera bylo zrozumeinie systemu ktory kryje sie za domena pbxes.org co nienalezy do prostego, i mozna tym zrobic mnustwo pomylek, ale kiedy dokladnie sie temu przyjzymy jest mam mnostwo mozliwosci!


Jeszcze ras wielkie dzieki!
agaxxx is offline   Reply With Quote
Unread 02-25-2011, 07:54 PM   #4
jozef
Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 46
Thanks: 30
Thanked 12 Times in 11 Posts
jozef is on a distinguished road
Default

agaxxx, dziękuję za wsparcie a przede wszystkim za komentarz. Myślę, że zachęci on innych do korzystania z PBXes.org.
Mam jeszcze małą podpowiedź. Gdy posiadasz stały numer IP, to możesz przekierować w PBXes na SIP URI twojej bramki/telefonu IP np. username@xxx.xxx.xxx.xxx używając username np. konta nonoh do którego bramka/telefon IP są logowane. Przekierowania takie możesz wpisywać bezpośrednio u operatorów których numery są dostarczane na SIP URI, np. IPKall, Numbergroup, UKDDI.

Gdyś chciał definiować osiągalność/czas dostępu dla numerów DID w PBXes, tworzysz odpowiednie reguły odbierania dla poszczególnych numerów.
Zakładając, ze twoje konto w PBXes ma nazwę agaxxx, reguły mogą otrzymać nazwy: agaxxx-ipkall, agaxxx-numbergroup, agaxxx-ukddi.
Format SIP URI dla tych reguł: agaxxx-ipkall@pbxes.org, agaxxx-numbergroup@pbxes.org i agaxxx-ukddi@pbxes.org. Teraz tylko wpisać u operatorów i ustawić resztę w PBXes. Ważne jest aby na poczatku była nazwa konta w PBXes i myślnik. To co piszemy za myślnikiem nie ma znaczenia dla działania centralki ale ułatwia nam jej obsługę gdy mamy dużo numerów od różnych operatorów. Domena może być pbxes.org, sip.pbxes.org lub pbxes.com, sip.pbxes.com. Serwery są w Europie lub USA. Sprawdź konto Sipgate.de to znajdziesz adres IP serwera w Japoni którego używasz i będziesz mógł sprawdzić też przekierowanie na adres IP PBXes.

Uzupełnienie.
W ten sam sposób tworzymy regułę do wdzwaniania, np. agaxxx-callthru, wybieramy w Special Services, Callthru PIN oraz wpisujemy dowolny numer PIN służący do logowania. Pozostawienie pustego pola PIN pozwala każdemu dzwoniącemu na numer DID korzystać z centralki. Format SIP URI: agaxxx-callthru@pbxes.org.

Pozdrawiam,
Józef

Last edited by jozef; 02-26-2011 at 01:29 AM. Reason: Uzupełnienie
jozef is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT. The time now is 06:15 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.