View Single Post
Unread 10-25-2008, 10:43 AM   #3
jozef
Member
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 46
Thanks: 30
Thanked 12 Times in 11 Posts
jozef is on a distinguished road
Default Jak dodzwonić się z Betamaxa Nonoh na Voxalot korzystając z IPKall DID

Przetestowałem połączenia z klienta Nonoh do Voxalot w następującej konfiguracji.

1. Otworzyłem konto we FREE IP Calling with IPKall rejestrując się na stronie http://phone.ipkall.com/ipphone/ z przekierowaniem do Nonoh.
SIP Phone number: Nonoh-id, SIP Proxy: sip.nonoh.net. Pocztą otrzymasz potwierdzenie czli IPkall numer np. 360-123-4567 wraz z hasłem. Teraz wystarczy kliknąć na link http://phone.ipkall.com/ipphone/login.asp aby przejść do logowania wpisując nr w formie 3601234567 oraz hasło. Będąc zalogowany możesz sprawdzić połączenie klikając na numer 360-123-4567.
Teraz masz już własny IPKall DID numer, ale żeby można go wykorzystać do komunikacji z SIP Broker/Voxalot z klienta Nonoh trzeba utworzyć następne konto.

2. Wejdź na stronę Jaduka następnie klikając na Jaduka Labs znajdziesz link do rejestracji Register now.
Wypełniasz wszystkie pola, wpisując w jedno z nich twój nowy IPKall numer 360-123-4567.
Pocztą otrzymasz link do zweryfikowania twojego adresu Email. Adres Email jest twoim Login.
Po zalogowaniu klikając na dukaDIAL będziesz mógł zestawiać bezpłatne połączenia telefoniczne z terenu Ameryki Północnej.

Numery dostępu do SIP Broker znajdziesz na stronie SIPBroker - PSTN Numbers, po krótkiej zapowiedzi wybierz [sip-code][Voxalot-numer] albo ENUM numer.

Sip-code do Voxalot i do innych sieci znajdziesz na stronie: SIPBroker - Provider White Pages. Voxalot jako provider ma trzy serwery:
SIP-code SIP Proxy
*010 ---- us.voxalot.com
*031 ---- eu.voxalot.com
*061 ---- au.voxalot.com
Jakość połączenia możesz sprawdzić wybierając *031 600 czyli Echo Test. Pamiętaj,że *[gwiazdka] jest integralną częścią SIP-code.

Ja przetestowałem klienta Nonoh dzwoniąc przez trzy numery:
Montreal +1-514-908-9707 Link2VoIP
New York, NY +1-646-810-9280 Callcentric
Washington DC +1-202-821-4740 Callcentric

Gdybyś miał kłopoty z połączeniem próbuj poprzez inny numer dostępu lub wybierz inny SIP-code czyli serwer.

Stronę Jaduka wyszperałem w czwartek wieczorem szukając numeru DID z możliwością wdzwaniania przez Sip URI i Sip Broker oraz możliwością przekierowania na Sip URI. Z góry dziękuję za każdą wiadomość

Pozdrawiam
Józef

Last edited by jozef; 10-25-2008 at 11:27 AM.
jozef is offline   Reply With Quote