View Single Post
Unread 02-24-2011, 01:47 PM   #3
agaxxx
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
agaxxx is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by jozef View Post
Dla twoich przekierowań wystarczy konto Free Account w PBXes.org .

1. Dodajesz twojego operatora/Trunk np. Sipgate.de, register ustawiasz na Yes
2. Inbound Routing/Odbieranie: dodajesz Incoming Route/Regułę odbierania, wybierasz kierunek/Destination SIP URI: username@sip.nonoh.net .

Jeśli rozmowy przychodzące do różnych operatorów mają być kierowane na to samo SIP URI pozostaw pole trunk puste.
Dziekuje bradzo, dokladnie o to mi chodzilo, a juz stracilem nadzieje!
Zauwazylem tylko ze jezeli uzywam 2 rozne trunks to w inbount routing lepiej niezostawiac pola trunk pustego tylko przypisac je do konkretnego trunk, przyczym musi one byc dokladnie co do znaku identycznie paisane. W innym przypadku kiedy mam kilka SIP providerow telefon nie zawsze dzonil, pomimo ze mialem wolny sygnal.

Milym i niespodziewanym efektem jest to ze dzwonie teras na lokalny(SIP) nr w europie i przekierowuje go na SIP URI....@sip.nonoh.net do Australi przez pbex.org i uzywajac routingu w Tokyo (Ustawiamy to w pbex.org w Personal data / Timezone) opuznienia podczas rozmowy praktycznie niema!

Dotej pory dzwonilem przez Voipdiscount.com/Betamax na nr stacjonarny do Australi i opuznienia byly znaczne okolo 1sek. Trzeba bylo czekac az osoba skonczy muwic i trzeba bylo odczekac czy napewno skonczyl bo inaczej co chwile wchodzilo sobie w slowo. A teras tego efektu niema! To komfort i efekt ktorego nie jeden user juz nie pamieta! Teras dzwonie ze stacjonarnego na SIP/Betamax czyli poprostu odwrotnie.

Podsumowujac, w ten sposob kazdy kto ma uzadzenie SIP z mozliwosci konfiguracji tylko jednego providera SIP moze tm uzadzenia przypisac dowolna ilosc nr telefonicznych! Ma to tez znaczenie w przypadku urzadzen z mozliwosca konfiguracji kilku providerow sip, kiedy mam juz wszystkie wykozystane a chcemy dodac jeszcze dodatkowe nr telefoniczne. Oprucz tego pebxs.com pozwala na definiowanie czasow w ktorych dany nr telefoniczny jest osiagalny a kiedy nie, lub w ktorych wlanczy automatcznie przekierowanie! Dlamnie osobiscie jedyna bariera bylo zrozumeinie systemu ktory kryje sie za domena pbxes.org co nienalezy do prostego, i mozna tym zrobic mnustwo pomylek, ale kiedy dokladnie sie temu przyjzymy jest mam mnostwo mozliwosci!


Jeszcze ras wielkie dzieki!
agaxxx is offline   Reply With Quote