View Single Post
Unread 02-03-2009, 03:32 PM   #2
kobrawerde
Junior Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 10
Thanks: 2
Thanked 8 Times in 6 Posts
kobrawerde is on a distinguished road
Default

Po resecie bramki do ustawień fabrycznych nie działał mi Voipdiscount dlatego żeby nie namęczyć się w ustawieniach ( a jest ich sporo )dokonałem tzw. ustawień automatycznych PROVISIONING pod operatora Freeconet . Jednak trzeba pamiętać iż po takim zabiegu należy wyłączyć potem prowisioning (NO) gdy będziemy konfigurować bramke pod innego operatora np. Voxalot.

Line 1 (voxalot) 1.jpg Line 1 (voxalot) 2.jpg Line 1 (voxalot) 3.jpg Sip 1.jpg SIP 2.jpg

Problem z dzwiękiem został rozwiązany ( w moim przypadku ) dodając na zakładce SIP .... server STUN - ( stun.xten.com ) i zaznaczając cztery opcje na YES ...co obrazuje ostatni screen. Niestety w ostatnim czasie znowu pojawiły się duże problemy z w/w serverem stun a co za tym idzie brakiem dźwięku w słuchawce podczas dzwonienie/odbierania tel. :-( ...ale nowy konfig rozwiązał sprawe ...przede wszystkim zmieniłem server stun na: stun.voxalot.com:3478 (3478 to port który trzeba przelierować na routerze pod naszą bramke) dalsze zmiany pod linkiem : SIP Broker Wiki : Inbound Calls Directly to your LinkSys or Sipura

Last edited by kobrawerde; 06-06-2009 at 03:18 PM.
kobrawerde is offline   Reply With Quote