View Single Post
Unread 12-04-2007, 01:57 PM   #1
sbyh
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
sbyh is on a distinguished road
Default ustawienia konta

Witam wszystkich,
zaznaczam, że dopiero zaczynam raczkować w temacie voip, dlatego z góry przepraszam za wszelkie"poślizgi".Problem którym chcę się podzielić to fakt, iż po dwudziestu sekundach od uzyskania połączenia z wybranym nr łączność zostaje przerwana, chociaż mój aparat w dalszym ciągu liczy czas połączenia. Dzieje się to tak w softfonie jak i tc 300 do którego przypisałem konto z voxalot'a. Konta z których korzystam (tlenofon,voipdiscount, easycall) samodzielnie funkcjonują bez żadnych problemów tak w tc 300 jak i w x-lite. Połączenie przez voxalot'a zostaje zainicjowane, ja i mój rozmówca mamy dwadzieścia sekund na rozmowę po czym ja "słyszę ciszę" a mój rozmówca odczytuje informację o odrzuceniu połącznia. Dokonywałem zmian czasu odnowienia połączenia, nie tylko w zakresie wskazywanym na forum tzn. 30-60 s, ale i dłuższych oraz krótszych, bez efektów, również próbowałem zmieniać serwer, to także nie przyniosło efektów. Podobny problem miał mój kolega , również zarejestrowany w voxalot'cie, jeszcze przed udostępnieniem wersji komercyjnej, gdy dzwoniąc do mnie był rozłączony po kilkunastu sekundach, ale to się skończyło po przejściu na serwer europejski. Ja wypróbowałem wszystkie warianty i nic sie nie zmieniło. Wszystko konfigurowałem zgodnie ze wskazówkami dostępnymi na forum i myślę, że jest dobrze skoro mogę się dodzwonić, i to przez wskazanych w dialplanie operatorów, do wybranych abonentów ale gdzieś utknął diabeł i nie potrafię go usunąć. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Tu z tego miejsca chciłabym podziękować Andy'emu, bez którego pomocy długo jeszcze oglądałbym swojego tc 300, zastanawiając się o co w tym ustrojstwie chodzi.Ogromne dzięki.Dla porządku dodam,że korzystam na razie z konta basic i po pomyślnym zakończenie pierwszego etapu rozszyfrowywania niuansów dzwonienia po voxalot'cie zmienię je na premium. Z góry dziękuję wszystkim , którzy zechcą mi pomóc.
sbyh is offline   Reply With Quote