Voxalot / SIP Broker Support Forums

Voxalot / SIP Broker Support Forums (https://forum.sipbroker.com/index.php)
-   Polski Support Voxalot (https://forum.sipbroker.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [Hardware]Konfiguracja telefonu TC-300 GSM VoIP (https://forum.sipbroker.com/showthread.php?t=1754)

agatus 06-28-2007 02:21 PM

Dzięki ANDY534

Ze mną już testowali na FREECONECIE, trzeba wiec czekać jak piszesz ale dlaczego u Ciebie chodzi wszystko jak należy a u mnie nie. zalogowałem jeszcze na voxalot innego provajdera: easycall. Tem tez mam jeden numer i tez nie dziala tzn. dalej sie nikt nie moze dodzwonic do mnie na TC-300

Andy534 06-28-2007 03:10 PM

Jak testujesz TC-300 powylaczaj wszystko inne co moze byc zwiazane z Voipem (naprzyklad softfony). Jezeli masz wiecej urzadzen tak potem trzeba przekonfigurowac niektore porty.
Z jakiego kodeka korzystasz?
Czy w konfiguracji telefonu niemasz jakis pozostalosci po T-Comie?
Jeszcze staram sie siegnac pamiecia jakie zmiany zrobilem u siebie.
W nastawieniach telefonu (Setings) utworzylem swoj profil.
Przejrzyj dokladnie nastawienia czy niemasz w jakis sposob zablokowane rozmowy przychodzace?
Preferred network mam WLAN preferred

agatus 06-28-2007 11:33 PM

ANDY

Kurde balans - CHODZI :) :) :)

Wiesz co zrobiłem żle?
Po wgraniu nowego softu, który nie obsluguje kodeka G.729 - a na voxalocie był zaznaczony właśnie ten kodek - zmieniłem na 726 i zatrybiło wszystko i chodzi tak jak chce. Po jakimś czasie jednak sie rozłącza i potem mimo, że jestem zalogowany do voxalot, to gdy ktoś do mnie dzwoni aparat milczy. Dopiero jak ręcznie spowoduje ponowne zalogowanie do voxalot to działa. Dzięki bardzo za pomoc i za podtrzymywanie na duchu i w cierpliwości. Życzę sobie Tobie i wszystkim używającym ten telefon aby jak najszybciej FREECONET rozwiązał problem z dzwonieniem i z tymi brakującymi regułami i żeby dogadał się jak najszybciej z BETAMAX-em w sprawie darmowych rozmów - wiadomo o co chodzi. Na chwile obecną rozwiązanie z voxalotem jest najlepsze. pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

(Kurde blade - ciesze się że chodzi)

Andy534 06-29-2007 08:30 AM

Ciesze sie ze udalo sie przynajmniej czesciowo rozwiazac problem.
Ale to jeszcze Tobie przeciez niedziala! :-)
Zerknij, ewentualnie zmien nastawienia w telefonie:
-WLAN
-SIP Setings
-Register period
tutaj nastaw czas od 30 do 60 sekund i mialo by trybic bez problemu.

Agatus, gdybys uwazniej czytal :-) co napisalem w pierwszej wypowiedzi, w szczegolnosci porownal nastawienia telefonu, problem by byl rozwiazany duzo wczesniej :-)

P.S. Jezeli jakis post Tobie pomoze w rozwiazaniu problemu to na tym forum dziekuje sie (dobrowolnie) z ikonka (przyciskiem) pod postem :-)

artlon 06-30-2007 06:29 PM

Panowie gratuluję rozwiązania problemu i w związku z tym szukam już TC300 na ebayu:p

agatus 07-03-2007 07:12 PM

poczta głosowa
 
czy można tak skonfigurować pocztę głosową na voxalot zęby włączała się gdy nie jestem zalogowany ?

Andy534 07-05-2007 02:34 PM

Niewiem co masz dokladnie na mysli?
Aby otrzymywal mailem wiadomosc:
1-o kazdym przerwanym logowaniu bez wzgledu na to czy ktos dzwonil albo nie?
2- o tym ze ktos dzwonil jezeli niebyles zalogowany

agatus 07-05-2007 06:06 PM

Chodzi mi o drugi przypadek

Andy534 07-05-2007 06:34 PM

Jezeli bede mial jutro chwilke czasu dla siebie w pracy to przetestuje. Bo teraz niemam jak wylaczyc telefonu ktory mam zawieszony na na tym samym loginie w firmie.
Ogolnie wiem ze przychodza maile jak nieodbiore telefonu ale czy to tak samo dziala jak jestem niezalogowany to nieexperymentowalem. Za krotko korzystam z VOXa a na to co potrzebuje to az na male wyjatki wprawie zawsze dziala :-)

agatus 07-06-2007 07:06 AM

Oprócz maili można jeszcze wykręcić *500 i odsłuchać wiadomości oraz je wykasować (polecam bo może się zapchać skrzynka). ja testowałem tę funkcję bez zalogowania i chyba się nie da ale czekam na podpowiedzi mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam


All times are GMT. The time now is 02:11 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.