Voxalot / SIP Broker Support Forums

Voxalot / SIP Broker Support Forums (https://forum.sipbroker.com/index.php)
-   Polski Support Voxalot (https://forum.sipbroker.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   [Hardware]Konfiguracja telefonu TC-300 GSM VoIP (https://forum.sipbroker.com/showthread.php?t=1754)

agatus 06-27-2007 02:06 PM

[Hardware]Konfiguracja telefonu TC-300 GSM VoIP
 
Mam konto we FREECONET i numerki z teleareny. Mam rowniez konta na VOIPDISCOUNT. Chce odbierac rzomowy z FREECONET a dzwonic przez VOIPDISCOUNT. Po skonfigurowaniu X-Lite jest wszystko ok - chodzi tak jak chce ale telefon TC-300 GSM VoIP nie dzwoni gdy ktos do mnie dzwoni na numerki z FREECONET. Ja moge dzwonic i rozmowy wychodzace ida przez VOIPDISCOUNT ale w druga strone z FREECONET nie. Moze mi ktos pomoc w rozwiazaniu mojego problemu ? Oczywsicie chodzi o konfiguracje na VOXALOT

artlon 06-27-2007 07:38 PM

Cześć, witamy na forum.

Jeśli chodzi o Twój problem, to telefon okazuje się być interesujący, a kłopoty które opisujesz wydają się co najmniej dziwne.
Poniżej podsyłam ustawienia jakie powinieneś wprowadzić w telefonie:

Moje nastawienia SIP TC-300:
-MENU
-WLAN
-SIP setings
Username: (numer VoXaLot)
Password: hasło w VoXaLot
Auth.Name: (numer VoXaLot)
Display name: dowolne
Domain name: (numer VoXaLot) lub numerVoXaLot@voxalot.com
Local port: 5060
Proxy server: eu.voxalot.com
Proxy port: 5060
Register server: voxalot.com
Register port: 5060
Register period: 30
Outbound server: voxalot.com
Outbound port: 5060
RTP audio port: 5010
RTP pkt. period: 20
Preferred codec: G.726-32 lub G.729

Daj znać czy to coś pomoże, jeśli nie może Andy coś podpowie, On posiada identyczny.

Andy534 06-27-2007 08:11 PM

Pozdrawiam....
Narazie sytuacja jest nastepujaca.
TC-300 jest fajna zabawka ale ma jakies problemy przy bezposredniej komunikacji z FreeConetem.
Wyskakuje komunikat ze jest problem z regulami.
Jestem juz umowiony na testy, czekam na uzgodnienie terminu.

A teraz odnosnie VoXaLoTa.
Wszystko dziala bez problemu :-)
Aktualnie mam wgrany inny firmware
Arcor D910.0.3.99c
W tym firmweri sa troche inne nastawienia i niema kodeka 729:
Moje nastawienia SIP TC-300:

-MENU
-WLAN
-SIP setings
Username: login w VoXaLoT
Password: haslo w VoXaLoT
Auth.Name: login w VoXaLoT
Display name: login w VoXaLoT
Domain name: eu.voxalot.com
Local port: 5060
Proxy server: eu.voxalot.com
Proxy port: 5060
Register server: eu.voxalot.com
Register port: 5060
Register period: 30
Outbound server: eu.voxalot.com
Outbound port: 5060
RTP audio port: 5010
RTP pkt. period: 20
Preferred codec: G.726-32

Najpierw ale musisz rozchodzic WiFi.
Czy lapiesz jakis AP z wlaczonym DHCP serwerkiem?

TC-300 mam zalogowany pod VoXaLoT.
Betamax oraz innych operatorow podpialem pod VoXaLoT lacznie z Freeconetem.
I smiga bez wiekszych problemow.
Niektore nastawienia zdaja sie troche nielogiczne i tez mi chwile trwalo zanim wpadlem na dzialajaca konfiguracje.
Przegladalem mase for na ktorych byly opisane konfiguracje pod roznych operatorow.
Po dwoch dniach juz myslalem ze poprostu mam pecha i ze mam jakis uwalony egzemplarz :-)
Ale spoko bez nerwow problem jest do rozwiazania.
Jedynie z czym sie zawiodlem to zasieg jest troche skromny.
Ale niema co sie dziwic, zabudowana antena i moce sa rzedu 100 az 200 razy mniejsze jak u komorek.

Podobno mozna w jakis sposob nakonfigurowac kilka kont SIP na TC-300 ale narazie tego nierozgryzlem.

Polecam ciekawe forum:
IP-Phone-Forum - TC300/Twintel/DP-L10

telefone:t-one_tc300:start [IP-Phone-Forum Wiki]
Pomimo ze jestem cieniutki jak zyletka z niemieckiego.
Znalazlem tam sporo ciekawych informacji.
Tam tez objawilem Firmwer Pirelli i Arcor.

agatus 06-28-2007 06:58 AM

Dzięki
 
Dzięiki Wam koledzy ARTLON oraz ANDY534

Wyprobowalem obydwie konfiguracje i nawet wgralem firmware
Arcor D910.0.3.99c i nic z tego. W dalszym ciągu nie dzwoni mi telefon gdy ktos do mnie dzwoni na numerki z FREECONET a gdy ja dzwonie (w voxalot rozmowy wychodzace ida przez VOIPDISCOUNT) to moge sie dodzwonic i jestem slyszalny ale ja nic nie slysze. Moze pokopałem coś na VOXALOT

Andy534 06-28-2007 08:00 AM

Za malo podajesz informacji tak ja bede Ciebie nekal pytaniami.
Czy rownoczenie korzystasz z dwoch urzadzen Voip?
Jezeli tak to spruboj to najpierw rozchodzic tylko na jednym urzadzeniu. Jezeli niemasz to przynajmniej na softfonie. Najlepiej aby to niebyl telefon WiFi.
Z tego co piszesz to najbardziej to by pasowalo ze masz cos niewporzadku z kodekami.
Najpierw bym zaczal od Voxalota z jednym pewnym operatorem ktory by bez problemu dzialal w obydwie strony.
U mnie bez problemu dziala Actio.
Musze sie przyznac ze z TC-300 to tez sie troche nameczylem zanim to zaczelo dzialac ale teraz sie zdaje ze wszystko jest proste. Przytym inne urzadzenia w wiekszosci przypadkow trybily z marszu.
Podejrzewam ze u Ciebie przekrywa sie kilka problemow naraz. Z tego tytulu ze niemozna uzyskac systemowych informacji jak reaguje na Twoje kroki Voxalot tak trzeba wybrac rozwiazania najprostsze i ktore napewno beda dzialac az potem stopniowo uruchamiac kolejne opcje.
Czy mozesz dzwonic przez Freeconet podlaczony do Voxalota?

agatus 06-28-2007 10:11 AM

Na Voxalot w zakładce PROVIDERS mam podpiętych: FREECONET i VOIPDICOUNT. "Oboje" są zarejestrowani i aktywni. W zakładce Dial plans mogę wybrać i jednego i drugiego provajdera ale mam ustawionego albo jednego albo drugiego. Jesli wybiore FREECONET to moge dzwonic przez niego i pokazuje numer dzwoniacego. Jesli wybiore VOIPDISCOUNT to wowczas tez dzwonie przez niego (za darmo) ale dla innych jestem slyszalny a sam nie slysze rozmowy. Nie bardzo chce zmieniac numerki z FRECCONET np. na ACTIO bo bo tam juz mam ich piięć i wolalbym korzystac z nich. T kombinacje to tylko dlatego ze za fREECONET przez VOIPDISCOUNT nie dzialaja darmowe rozmowy a co gorzsze nie da sie zadzwonic z TC-300 po skonfigurowaniu na TC-300 na FREECONET bo slychac tylko komunikat o braku reguly przekszalcenia numeru do postaci akceptowanej przez operatora. Pisales ze jestes umowiony na tesy. Ze mna juz robili testy gdzies we wtorek i do tej pory milczą.
Pobobuje jak radzisz rozchodzic Wi-Fi. Pozdrawiam

agatus 06-28-2007 11:21 AM

Jak ustawie w voxalot zeby rozmowy wychodzily przez FREECONET to wychodza lae tez ja jastem slyszalny ale ja nic nie slysze. Juz nie wiem co jest grane - trace cierpliwosc:mad:

Andy534 06-28-2007 01:16 PM

Spokojnie bez nerwow :-)
Ja tez podchodzilem do VoXaLoTa przynajmniej 4 razy i na dodatek niebylo polskiego forum.
Z czym sie logujesz pod VoXaLoTa?
Softfonem albo bramka?
Numer ktory podepniesz pod FreeConet nastaw jako domyslny i tak to podwies pod VoXaLoTa.

agatus 06-28-2007 01:49 PM

Nie mam bramki - mam TC-300 i własny AP. Jak się loguje do voxalota x-lite to wszystko jest OK - mogę dzwonić jak chce czyli odbierac orzmowy z numerków FREECONET a dzwonić przez VOIPDISCOUNT ale mi nie o to chodzi zeby siedziec przy kompie i gadac przez mikrofon trzymajac sluchawki na uszach. Chce do tego uzywac TC-300. Jak zaloguje jedno i drugie to chodzi tylko x-lite a jak zaloguje tylko TC-300 to wogole nie chodzi

Numer podwiesilem i dalej to samo. Amoże coś trzeba zrobić pod freeconet? Może tam trzeba zarejestrować voxalota i cos poustawiać ?

Andy534 06-28-2007 02:04 PM

Zle mnie zrozumiales. :-) Ja nienamawiam Ciebie to tego abys stale korzystal z softfonu. Mialem namysli tylko testy aby latwiej mozna bylo rozwiazac problem. Bo jezeli jedno trybi a drugie nie to problem bedzie w konkretnym urzadzeniu. Ale w przypadku ze niedziala jedno ani drugie tak problemu trzeba szukac gdzie indziej.
Wedlug mnie trzeba bedzie chwilke poczekac az przeprowadze testy na Freeconecie a potem moze bedziemy madrzejsi.
Moze w logach wyjdzie jakis haczyk :-)


All times are GMT. The time now is 09:01 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.